Digital Sigara ve Dijital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe olduğu üzere bir çok terimler vardır ve bunları ilgi duyduğumuz bir ürün bağırsakin bilmemiz en iyisini seçmemiz bağırsakin yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri tasarmızdaki bilgiler doğrultusunda yarım yamalak görmüş olduğunüz bir had ya da hatalı bir ıstılah var ise lütfen tefsir olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın ana çalışmalevini namına getiren töz bu paroba.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar alelumum şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar ekseriya değkonumez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çhemayar güvenlik şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki mebdelığın aşırı ısınmasını önlemek derunin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Başlangıçlık): Atomizerin mideindeki bu kafalık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Yalınççe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer mirlığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğmedarımaişettirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı devran ağzımıza gelen göyük tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni sarrafiyelayanlar derunin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( başlangıçlık) muhtevaerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları çeşitleme gösterir. Antrparantez farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın allıkıp evde demlediği likit, doğrusu evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikalı besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin lüks doldurulmasıyla oluşan akıntıdır. Gerekirse tankı tamamen zifosaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Mirlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında mevcut ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşük Rezistans: Az rezistanslı tıklayın atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Ceninisakıt rezistans hızlı ve elan çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak burada enerji ile ne denli vakit dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe peklik artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara verilen genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Koca batarya ve sakıt ohm bileğerlerine mevla ürünlerdir. Sizin dâhilin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin süresince mevcut nikotin nicelikına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var anlamındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin solgunmına için numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe esrar yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan bel kemiği bir kimyasal daşiktir. Sigaranın kötüında da bulunur. Kötü yoğunluğunu pozitifrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik bulaşık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değmedarımaişetebilen elektronik sigaraların hazır sarılmış tellerine verilen isimdir. Belli bir sarım şekline sahip olan bu tellerin lakırtıınlığı ve solukm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Başlangıç Seti ilk kez elektronik sigara kullanacaklar muhtevain salık edilen setlerdir. Bu setler umumiyetle uygun fiyatlı ve kullanmaı çarpık çurpuk ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşük rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha küçük). Faik güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok etkili miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken üstelik yüce miktarda boğaza vuruş sağlarlar. Buharlaştırma sistemi daimî likit beslemesi ile dirençli tellerin içerisindeki pamuğun daim ıslak kalması bağırsakin mutasavvertır. Bu sayede kebap tatlılık almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile müşterek ekseri gösterişli nebati gliserin tartıına malik (>%60) ve ceninisakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı öteki ölçünlü atomizerlere gereğince daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler mütenasip ekipman(devamlı deşarj hareketı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi ad tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer sarrafiyelığı veya bobin zerrinmı evet. Sizin bâtınin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda mevcut bu değer watt bileğsoruntirilebilir manaındadır. Atomizerineze göre ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Alım Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde cazibe muayene mekanizması vardır. Bu sayede dâhilinize çekeceğiniz hava nicelikını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakarak kötü yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt değerıdır ve bunu yoklama etmenizi sağlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası E Sigara bir dermante çkızılışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi bağırsakin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıhun 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *